Skocz do zawartościDołączona grafika


Informacje o artykule

  • Dodany: maj 06 2018 19:15
  • Aktualizacja: maj 06 2018 19:32
  • Wyświetleń: 458
 


* * * * *
0 Ocen

PSIE PRZEDSZKOLE - KONSULTACJA INDYWIDUALNA

Konsultacja indywidualna - po co całe to zamieszanie?

Napisane przez Anna.S dnia maj 06 2018 19:15
psie przedszkole szkolenie psów porady behawioralne
KONSULTACJA INDYWIDUALNA JEST BARDZO ISTOTNA, SZCZEGÓLNIE DLA KADETA PSIEGO PRZEDSZKOLA!

Psie przedszkole to nie tylko nauka komend, to przede wszystkim praca nad prawidłową socjalizacją psa z innymi psami oraz człowiekiem - czyli kształtowaniem prawidłowych wzorców zachowań.
Młody psiak jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju bodźce, jest praktycznie jak plastelina, to od Ciebie w dużej mierze zależy (bo należy pamiętać o genotypie), jak go uformujesz. Na pewno dobrze wiesz jakiego psa chciałbyś mieć, ale czy wiesz jak tego dokonać?

Konsultacja indywidualna trwa około 2 godzin i przeprowadzana jest w miejscu zamieszkania psa. W jej trakcie trener/behawiorysta zbiera obszerny wywiad na temat waszego pupila - skąd pochodzi, od kiedy jest w waszym domu, jak wygląda dzień szczeniaka, co je, gdzie śpi i jak długo, jak wyglądają relacje pieska z domownikami, jak się bawicie, jak wyglądają spacery, a także będzie miał sposobność zaobserwować jak wygląda codzienność i środowisko waszego psa.
W trakcie konsultacji po zebraniu wywiadu trener/behawiorysta
  • udzieli wam niezbędnych wskazówek dotyczących życia codziennego waszego pupila
  • skoryguje błędy
  • opowie o potrzebach waszego psa i o sposobach ich spełniania - gdzie pies powinien spać i ile, jak go karmić, jak powinny wyglądać spacery, jak bawić się z psem itp
  • opowie o podstawach psiej mowy ciała
  • wyjaśni czy nurtujące was zachowanie jest prawidłowe czy nie, należy pamiętać, iż każdy wiek ma swoje prawa
  • wyjaśni jak wprowadzać zasady waszego domu, jak być czytelnym, przewidywalnym (przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa) i konsekwentnym w oczach waszego psa, a przez to być darzonym zaufaniem
  • zidentyfikuje istniejące problemy i zaproponuje rozwiązanie

Najczęściej po konsultacji na adres e-mail wysyłane jest podsumowanie wraz z najważniejszymi zaleceniami.
Konsultacja indywidualna to wyraz rzetelności i profesjonalizmu trenera. Pozwala poznać każdy aspekt życia waszego psa, przez co trener ma pełny obraz na czynniki wpływające na jego zachowania również w tracie zajęć z psiego przedszkola. Wychowywanie psa, to nie tylko godzinne zajęcia w psim przedszkolu, to przede wszystkim oddziaływania opiekunów w codziennych sytuacjach w domu i na spacerze. To dzięki konsultacji indywidualnej trener zna ową codzienność waszego psa i z pełną odpowiedzialnością jest w stanie pokierować prawidłowym rozwojem waszego psa oraz pomóc wam zbudować dobrą, przyjacielską relację, która zaprocentuje w przyszłości.


mgr inż Anna Smereczyńska

trener i behawiorysta w http://akademianaszpies.pl