Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Karmy na stres

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

paintman

paintman

Użytkownik

• Użytkownik
  • 66 postów
Hej ^^

Niektóre sytuacje życiowe, zmiany dotychczasowego rytmu powodują wystapienie reakcji stresowych u psa np. przeprowadzka, nowy pies czy kot w domu, nowy partner, pojawienie się dziecka w domu itp.
Stres może przejawiać się nadmiernym wylizywaniem, gryzieniem, zaburzeniami gastrycznymi jak biegunka, wymioty.
W takich przypadkach możemy stosować: uspokojenie farmakologiczne u weterynarza, feromony np. urządzenia, które włącza sie do kontaktu, ziołowe preparaty uspokajające dostepne w sklepach zoologicznych lub no własnie: karmy uspokajające.
Karmy typu calm, działaja z reguły poprzez podwyższoną ilość tryptofanu, aminokwasu który jest prekursorem serotoniny.
Serotonina z kolei jest jest tzw. "hormonem szczęścia", ważnym dla dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej neuroprzekaźnikiem.

Znalazłem dwie takie karmy: Royal canin -Calm i karma firmy Husse, jest jeszcze chyba Hills.

Czy ktoś z was stosował taką karmę i może podzielić sie opinia , doświadczeniem?
Interesuje mnie czy tego typu dieta jest po 1. skuteczna po 2. w jakim czasie przynosi efekty.

Zastanawiam się nad kupnem takiej karmy a ponieważ sa one drogie to z chęcią zasięgnąłbym opinii osoby, która taką wypróbowała ^^

Pozdrawiam :roll:

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
W tym przypadku polecam także wypróbować karmy Nutram,akurat u nas znajdziesz ich szeroki wybór w niższej cenie,a skład mówi sam za siebie, a w razie pytań służymy swoją pomoca na forum.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

Łonda

Łonda
  • Użytkownik
  • 68 postów
Royal canin calm jest dobra, o jej skuteczności przekonałam się sama, też innych opinie są pozytywne (dlatego swego czasu ją kupiłam). Tylko pamiętaj, że na efekty trzeba poczekać chwilę i nie spodziewać się cudów po jednym dniu :roll:
Calm jest w wersji dla psa oraz kota, i opinie kociarzy też są pozytywne.
Niestety jak każda dieta weterynaryjna - cena jest dość wysoka, miesięczny koszt zależy jeszcze od wielkości Twojego psa ale pocieszające jest to, że w internecie zdarzają się przystepne promocje na zakup, w szczególności dużych opakowań. Najdrożej pewnie wychodzi u weterynarza, choć i od tej reguły zdarzają się wyjątki ^^
I jeszcze jedno, taka karma wspomaga radzenie sobie z problemami behawioralnymi i jesli pies ma dość głębokie zaburzenia sama karma nie da za wiele.W naszym przypadku pomogła. Zwierzęta chętnie ją zjadają więc wnioskuje że jest smakowita.

luna

luna

Użytkownik

• Użytkownik
  • 68 postów
Ja kupuję calma ale dla kota, na kocie niepokoje działa, moge zapewnić. Myslę że w wersji psiej też jest skuteczna

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Akurat karmy Nutram czy Josera mają lepszy skład i wiecej składników,witamin- wystarczy się im dokładne iprzyjrzeć,a teraz u nas można spotkać kilka ciekawych promocji,więc szkoda byłoby to przegapić:)
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

borderagility

borderagility
  • Użytkownik
  • 5 postów

Niby są te karmy na stres typu Royal Canin Calms ale po pierwsze działają tylko na mniejsze psy, po 2gie ich skład pozostawia wiele do życzenia i w sumie już wolę karmić dobrą karmą a podawać np kalms aid :) 

kredyty chwilówki https://sprintpozyczka.pl/ - najszybsza pożyczka w sieci

Lara1978

Lara1978
  • Użytkownik
  • 4 postów

Sama zastanawiałam sie ostatnio nad zmianą karmy, ponieważ mój pies jakoś niechętnie zjada tą, którą mu kupowałam do tej pory. Myślałam o karmach z tej serii - https://dogomarket.p...-karma-dla-psow bo słyszałam, że są często wybierane  przez właścicieli dla swoich pupili. Co o nich sądzicie? Warto kupić je pieskowi na próbę?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników