Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Przedmioty trzymane w szczęce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

terens

terens

Użytkownik

• Użytkownik
  • 39 postów
Hej,
jest problem z psem, mieszańcem owczarka niemieckiego. Na każdym spacerze wyszukuje duże kamienie, cegły, ogromne kije chwyta w zęby i nie chce za nic w świecie oddać. Jak już znajdzie, złapie to przez reszte spaceru trzyma w szczekach, sika z tym, kupę robi a na końcu co gorsza zanosi oczywiście do domu. Chodzi z tym w szczękach z nisko zwieszona głową i łypie na boki oczami, czy ktoś mu to zabiera.
W domu też za chiny nie chce oddać, trzyma zawzięcie w zębach. Przy próbach wyjęcia szarpie się, wlaściciel obawia się uszkodzenia psu zębów gdyby używał siły przy wyciąganiu przedmiotów ze szczęk. Jedyne co pomaga to zostawienie go na parę minut ( w tym czasie pies siedzi cały czas w przedpokoju i nie wypuszcza przedmiotu) za chwilę podanie jakiegos smakołyku, wtedy gdy na chwilę wypuści przedmiot, szybkim ruchem zabiera mu się zdobycz(o ile uda się to zrobić sprawnie) Pies wtedy szczeka, skacze, rzuca się.
Każdy spacer tak wygląda i jest baaardzo uciążliwy, pies ma dopiero 9 miesięcy, co zrobić?
Może ktoś ma pomysł lub może polecic dobrego specjalistę ( Opole).

luna

luna

Użytkownik

• Użytkownik
  • 68 postów
hej,
pies traktuje znalezione przedmioty jako swoją cenną własność, próbując mu coś odebrać cos innego należy mu dać w zamian, taka wymiana barterowa ^^ , on odda Ci cenny niepowtarzalny kamień, super piękny patyk a Ty jemu zaoferuj coś równie godnego uwagi np. pyszny smakołyk, zabawkę. Pies nie chce być stratny.
To jeszcze szczeniak i należy pokazać mu jak się zachować, co wolno a czego nie.
Nie powinno się tez gonić psa, bo potraktuje to jako świetną zabawę :cool:
Spróbuj w ten sposób. Jesli jednak okaże się że w takich sytuacjach pies np. zaczyna warczeć trzeba skontaktować się z zoopsychologiem.

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Dokładnie tak,jeśli zaczniesz gonic psa,to ten potraktuje to jako zabawę i będzie uciekał,a mało tego- ta sytuacja będzie miała miejsce o wiele częściej jeżeli pies zorientuje sie jaka jest Twoja reakcja. Najlepiej wymienić cenną dla psa rzecz na smakołyk,akurat u nas znajdziesz ich szeroki wybór:)
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

ojeja

ojeja
  • Użytkownik
  • 60 postów
spróbuj wymiany, na zasadzie trzymasz sobie kamienia to sobie trzymaj, a ja mam fajną zabawkę (sznurek, piłkę) i się tą zabawką sam bawię. Pies na pewno się zainteresuje. Wówczas próbujesz wymiany komenda daj i jeśli pies puści ten kamień, wówczas jest pochwała i nagroda - twoja zabawka

terens

terens

Użytkownik

• Użytkownik
  • 39 postów
Sytuacja trwa tak długo, że on po przyjsciu do domu z np. kamieniem łypie tylko oczami kiedy mu go będziemy próbowali odebrać. Wcześniej dawał się przekupić jak pisałem smakołykiem ale nie na zasadzie komendy daj tylko szybko zabieralismy mu to co wypuscil ze szczęki a on orientował się i szalał , skakał na mnie,piszczał itp.
Teraz siedzi przeważnie w przedpokoju po przyjsciu ze spaceru, trzyma w szczece swoj skarb az do znudzenia, po jakims czasie odpuszcza bo idzie sie napic.
Niekomfortowe jest to że sam spacer przebiega normalnie tylko do momentu przywlaszczenia sobie jakiegos przedmiotu. Potem pies idzie z tym w zebach z glowa nisko ustawiona przy ziemi i nic do niego nie dociera, fiksuje sie tylko na tym przedmiocie i na oczekiwaniu odebrania go. Masakra!

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
W takim razie musicie dalej próbować i uczyć psa na komendę puśc lub zostaw odbierajac mu tą rzecz,bardzo ważnym czynnikiem jest to aby nie ulec i pokazac konsekwencję abyście to Wy byli na zwycięzkiej pozycji. To samo róbcie z kazdym przedmiotem.

Dołączona grafika

kiniia88

kiniia88
  • Użytkownik
  • 5 postów
u mojego psa stosuje sztuczkę odwrócenia uwagi, tj, gdy trzyma w buzi coś, czego nie powinien szybko trzeba go zainteresować innym przedmiotem, np. rzucić nim, w przeciwnym wypadku nie ma opcji, żeby sam oddał to co trzyma w pysku

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Można i w ten sposób,ale polecam nagrodzić psa smakołykiem za to że oddał to czego nie wolno mu bylo zabrać i trzymał w pysku,zobaczysz że po kilku próbach Twój pupil szybko załapie o co chodzi:) A jeżeli szuaksz dobrej jakosci smakołyków oraz karmy,to zapraszam także do nas:)

Dołączona grafika

annecckka29

annecckka29
  • Użytkownik
  • 19 postów
dokładnie ja w taki sposób nagradzam swopjego psa !

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników