Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Mycie ząbków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

terens

terens

Użytkownik

• Użytkownik
  • 39 postów
Witam :hi:
Szczerze przyznam , że ja nie myję zębów mojemu psu, a czy wy myjecie? może i zacząłbym ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, pies nie jest przyzwyczajony do tego typu zabiegów. Kupuję mu kostki, specjały stomatologiczne, nie wiem czy to wystarczy do zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, w końcu my ludzie myjemy zęby co najmniej 2 razy dziennie

ojeja

ojeja
  • Użytkownik
  • 58 postów
to, czy psu będzie się odkładał kamień nazębny, zależy tylko i wyłącznie "od psa". Jedne psy mają tendencje do odkładania się kamienia nazębnego. I mimo iż są młode kamień im sie odkłada,a są psy które mimo podeszłego wieku, mają piękne białe zęby. Jeśli więc, chcesz żeby twój psiak miał ładne zabki, a nie lubi zabiegów (pies powinien być od najmłodszego wieku przyzwyczajany do zaglądania do pyska), możesz mu kupować od czasu do czasu surową kość i dawać żeby sobie gryzł. Oprócz tego jeszcze możesz dawać mu suche skórki z chleba

paintman

paintman

Użytkownik

• Użytkownik
  • 66 postów
Psa najlepiej przyzwyczajać od małego do mycia zębów, są specjalne szczotki np. na palec i pasty dla psów bo te dla ludzi mają za dużo fluoru, rzeczywiście ilość odkładanego kamienia nazębnego zależy od psa, od składu jego sliny, też od rodzaju pokarmu, suche karmy wydaja się odpowiedniejsze, gdyż gryzienie ich wspomaga oczyszczanie zębów. Dobrze zwrócic uwagę weterynarzowi przy wizycie aby ocenił stan jamy ustnej, jesli rutynowo tego nie robi. Kamień nazębny doprowadza do chorób dziąseł i próchnicy a ta ostatnia ma inny przebieg u psów niz u nas, bardzo szybko zajmuje kolejne zęby, także w krótkim czasie może wyrządzić nie lada spustoszenie.

KociaŁapka

KociaŁapka

Użytkownik

• Użytkownik
  • 92 postów
Możemy sami sprawdzać stan jamy ustnej psa,trzeba przechylić psu głowę lekko w bok, otworzyć pysk i odsuwając wargi w górę sprawdzać szczególnie okolice styku dziąsła z zębami. Zwracamy uwagę na wszelkie przebarwienia, kolor dziąseł (powinny być różowe nie czerwone), zapach z pyska (gnilny zapach). Czasami kamienia jest tak dużo że tworzy mosty między zębami, wnika pod dziąsła, powodując zapalenie, tworzenie się kieszonek przy zębach, rozchwianie zębów. Jeśli zapach z pycha jest normalny, dziasła mają różowy kolor a obecna jest tylko niewielka ilość płytki nazębnej, nie ma czym się martwić. W przypadku zaobserwowania jednego z wymienionych wcześniej objawu trzeba doprowadzić pysk do ładu, wykonać zabieg tzw. sanacji jamy ustnej czyli usuwania kamienia. Jest to wykonywane w narkozie specjalnym aparatem ultradzwiękowym (podobnie jak u ludzi), złogi kamienia sa usuwane z powierzchni zębów widocznej okiem jak i pod dziąsłami.

terens

terens

Użytkownik

• Użytkownik
  • 39 postów
Przy problemach z jamą ustną psa takich jak: nieświeży oddech, płytka nazębna warto wypróbować specjalnie sporządzone diety weterynaryjne np. Royal canin dental: zawiera polifosforany wapnia które na zasadzie reakcji chemicznej powodują zmniejszenie warstwy płytki i kamienia nazębnego. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno podawać tej karmy psom rosnącym, według producenta dopiero po ukończeniu 6,7 miesiąca życia ale ja skonsultowałbym to z wetem na wszelki wypadek.
Podobne karmy produkuje Hill's i Trovet.

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
To czy psu będzie odkładał się kamin nazębny i osad nie zależy tylko i wylacznie od psa,to także kwestia jego diety,racjonalne odżywianie możne w znacznym stopniu ograniczyć kamien i nalot na zębach,wystarczy tylko wybrać dobrą karmę. Poza tym są też specjalne preparaty i przysmaki dentystyczne za pomocą których możesz "umyć" zęby swojego psa.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

mariolaa

mariolaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
Dokładnie my też kupujemy regularnie takie przysmaki www.sklep-psiakosc.pl/karma-dla-psa i w sunia ma 2w1 bo i wyczyści zęby i ma przekąskę;) a to się podaje tylko raz czy kilka razy w ciągu dnia?

Jagul.eu

Jagul.eu
  • Użytkownik
  • 12 postów
Takie gryzaki czy też przysmaki które mają na celu pielęgnacje zębów naszego pupila,można kupić również w sklepach internetowych z akcesoriami dla zwierząt i w praktyce będzie to nawet tansze wiec czemu nie. Z doświadczenia mogę jedynie potwierdzić że faktycznie działają:)
www.Jagul.eu

Miki9

Miki9
  • Użytkownik
  • 9 postów

Ostatnio czytałam bardzo ciekawy artykuł pod tytułem "Jak dbać o zęby psa i kota" na stronie https://www.maxandmr.../blog-pol.phtml dotyczący właśnie pielęgnacji psich zębów. Okazuje się, że bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej szczoteczki, która powinna być odpowiednio wyprofilowana do kształtu zębów psa. Dowiedziałam się również, że w przypadku zwierząt, które stawiają duży opór do mycia zębów, można stosować preparaty które nie wymagają użycia szczoteczki ;) Polecam zapoznać się z całością artykułu, jeśli interesuje Was ten temat ;)

borderagility

borderagility
  • Użytkownik
  • 5 postów

U mnie póki co zdaje egzamin żel myjący orozyme i płyn aquadent virbac'a do wody :) Mogę polecić. Oba działają enzymatycznie. 

kredyty chwilówki https://sprintpozyczka.pl/ - najszybsza pożyczka w sieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników