Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Prowadźcie psy na smyczach!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

berd

berd
  • Użytkownik
  • 10 postów
Jestem biegaczem. Nie przeszkadza mi w czasie biegania nic - ani błoto, ani deszcz, ani upał. Jedynie co mnie bardzo stresuje i irytuje to psy biegające bez smyczy! Rozumiem, gdy pies sobie hasa gdzieś na trawniku osiedlowym, ale w parku, gdzie jest mnóstwo ludzi, gdzie jeżdżą rowerzyści, rolkarze, gdzie biegają biegacze, pies bez smyczy jest dla mnie niezrozumiały.

Nie raz biegnę sobie spokojnie, aż tu nagle słyszę szczekanie, które jest coraz bliższe i wyraźniejsze. Odwracam się, patrzę, a w moją stronę biegnie wciąż szczekający pies. Nie ważne czy duży czy wielki - zawsze jest stres, że psu może odbić i np. złapie mnie w łydkę albo na rzuci się na mnie! Kiedyś wskoczył na mnie właśnie wg takiego scenariusza bernardyn! A co jego właściciele, którzy spacerowali obok? Z rozbrajającym spokojem krzyknęli z daleka: "niech się pan nie boi, on tylko chce się bawić". Ludzie, czy wyście powariowali?! W takich wypadkach już mam po bieganiu! Nie mogę ruszyć, bo pies jeden z drugim na mój ruch znów się uaktywnia, a właściciele najczęściej to olewają i nawet nie kwapią się specjalnie, żeby przywołać psa do siebie.

Nie każdy lubi psy, nie każdy ma do nich zaufanie. Ja lubię psy generalnie, ale jak któryś ujada za mną, to odruchowo mam ochotę w obronie go kopnąć.

Zapinajcie psy na smycz, myślcie o innych ludziach!

EwaI

EwaI
  • Użytkownik
  • 24 postów
Na na okoliczność spacerów w takich miejscach, gdzie są biegacze, małe dzieci itp, zawsze trzymam psa na długiej, automatycznej smyczy. Gdy widzę, że zbliża się "obiekt", który oże moja psina obszczekać, to zwijam smycz i mam psa pod kontrolą, a biegacz może mnie spokojnie wyminąć. A wiem, że mój piec mógłby szczekać w takich wypadkach - kiedy ktoś biegnie, to ona za nim leci i obszczekuje. Psy tak widać mają - coś ucieka, to trzeba gonić ;).

Ivona

Ivona
  • Użytkownik
  • 16 postów
Ja moją zawsze wyprowadzam na smyczy, bo jak tylko by wyleciała z bloku, to zaraz wszystkich by obszczekała. Natomiast mój mąż zawsze z nią wychodzi na zewnątrz bez smyczy i słusze przez okno jak mała się już wydziera na przechodniów. Mówię mu zawsze, żeby ją zapinał na smycz, bo kiedyś ktoś się wkurzy na to szczekanie, albo przestraszy i będą kłopoty. Ale grochem o ścianę. Tak więc jak widać różne podejście mają właściciele psów do smychy, ech.

Corsa

Corsa
  • Użytkownik
  • 14 postów
Mój pies zawsze szczeka na dzieci, jakoś za nimi chyba nie przepada, więc muszę już prowadzić na smyczy zawsze.

berd

berd
  • Użytkownik
  • 10 postów
O prowadzeniu psa na smyczy mówi przepis:

Art. 77 kodeksu wykroczeń:
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Przepis, który nie mówi właściwie nic, dzięki temu niby jest nakaz prowadzenia psów na smyczy, a jednak tego się nie respektuje i nie egzekwuje. A żeby było zabawniej, Sejmowy Zespół Przyjaciół Zwierząt chce zniesienia mandatów dla właścicieli puszczających czworonogi luzem, o!

Łonda

Łonda
  • Użytkownik
  • 68 postów
Jest jeszcze Art. 10 a ust. 3 Ustawy o ochronie zwierząt który głosi, że zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Nie dotyczy on jedynie terenu prywatnego.
Na podstawie art.77 kodeksu wykroczeń straż miejska wystawia mandaty co wcale nie należy do rzadności. A co ciekawe nie trzeba być właścicielem czworonoga, odpowiedzialności podlega każdy kto trzyma psa (chów ale też zwykły spacer).

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Smycz to obowiązek a jeżeli dodatkowo masz psa większego,uznawanego za rasę agresywną to także niezbędny będzie kaganie,to narzucone jest nawet regulacją prawną.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników