Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Prawidłowa waga jamnika ???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

lapwing

lapwing

Użytkownik

• Użytkownik
  • 1 postów
Witam, mam mały problem z budową mojego psa. Moja suczka jest mieszańcem jamnika z... w sumie nie wiadomo gdyż ojciec jest nieznany :) . Większość genów odziedziczyła po matce, wygląda bardziej jak jamnik na nieco dłuższych nogach. Jest bardzo masywna, waży jakieś 10kg a jej drobna, zgrabna główka kompletnie nie pasuje do okrągłego tułowia :) Wiem, że to głównie moja wina bo mój psiak uwielbia jedzenie a ja nie wytrzymuję gdy patrzy na mnie błagalnym wzrokiem i zdarza mi się dokarmiać ją jedzeniem ze swojego talerza. Największą zagadką są jej wiszące (przepraszam za określenie ale nic innego nie przychodzi mi do głowy :) ) cycuszki. Jej brzuch nie jest "rozepchany" na boki ale wisi jej po kolana. Wygląda jakby dopiero co się oszczeniła.
Dodam, że nigdy nie miała młodych. Tylko dwa razy była zaszczepiona przeciw zajściu w ciąże, ostatni raz jakieś 2 lata temu. Teraz ma ponad 4 lata.

haszka

haszka

Użytkownik

• Użytkownik
  • 47 postów
Waga jamnika standardowego powinna wynosić do 9 kg, to wedle zkwp, natomiast skoro Twój pies jest mieszańcem ciężko stwierdzić ile powinien ważyć, skoro piszesz że dużo dajesz suni do jedzenia, i pewnie często, to nic dziwnego że ma nadwagę. Wiem, ze ciężko jest odmówic psu jeśli już nauczyliśmy go bycia łasuchem, ale pamiętaj że w ten sposób nie dbasz o jego zdrowie i dobre samopoczucie a wręcz odwrotnie: jest to duże zaniedbanie ze strony właściciela, zwłaszcza psa jakim jest jamnik, gdzie nadmiarna masa ciała obciąża im i tak nie najbardziej wytrzymały kręgosłup i stawy. Druga sprawa że obwisły brzuch może być wynikiem choroby, nadczynności kory nadnerczy tzw. zespołu cushinga, ale tutaj obecne są także inne objawy np. ścieńczona skóra, przeczosy, brak rui, zaburzenia cyklu płciowego, brak rui.Piszesz że suczka dwa razy otrzymała hormonalny zastrzyk zapobiegający niechcianej ciąży, a lat ma 4, jak z cieczkami?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników