Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Dwa psy w domu .

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Sargon

Sargon

Użytkownik

• Użytkownik
  • 0 postów
Witam posiadamy 3-letniego sznaucera miniaturkę suczkę , wczoraj przygarnęliśmy 2-letnią (niestety również suczkę) york . Postanowiliśmy zaznajomić psy poza domem podczas spaceru . Sznaucerka jest dość żywiołowa i chętnie rozpoczyna zabawy z innymi psami , tylko robi to właśnie w żywiołowy sposób i przestraszyła yorka . Po wejściu do mieszkania sznaucerka zaczęła walczyć o swój teren i ma agresywne podejście do yorka , nie gryzie jej ale doskakuje , warczy , szczerzy zęby i przewraca na ziemię łapą . York mimo , że dużo mniejszy też odpowiada warczeniem . Po mieszkaniu sznaucerka chodzi krok w krok za yorkiem z pyskiem praktycznie na jej grzbiecie . Natomiast na spacerach pieski spacerują obok siebie i nie ma śladu agresji . Co możemy zrobić ? Czy przemienne , chwilowe zamykanie jednego psa w pokoju , żeby drugi mógł sobie swobodnie pochodzić po mieszkaniu pomoże oswoić się pieskom ?
Wracając ze spaceru sznaucerka do mieszkania zawsze wchodzi pierwsza , mają osobne miski , zabawki sznaucera w ogóle nie interesują yorka . York większość czasu , chyba ze strachu spędza na kanapie obok któregoś z domowników .
Jest szansa , że sznaucerka zaakceptuje nowego domownika ? Jakieś porady ?

psiara89

psiara89

Użytkownik

• Użytkownik
  • 0 postów
No to rzeczywiście ciężka sprawa.
Zastanawiasz się czy nie cierpisz na jakieś choroby oczu? Sprawdź czy dolegliwości, z którymi się borykasz nie sa objawem poważniejszego schorzenia.

2karma_pl

2karma_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • 49 postów
Są dwa rozwiązania, albo rozdzielać suczki, poprzez zamykanie jednej w pokoju. Albo pozostawić je same sobie. Starsza suczka musi pokazać młodszej kto rządzi w domu. Z czasem suczki się przyzwyczają do siebie i raczej powinna zapanować zgoda. sama mam 7 letnia sukę kundelka i rok temu trafiła do nas suczka szczeniak pinczer. Z początku mała bała się starszej, jak tylko ta zbliżała się do niej trzęsła się jak galareta dlatego młoda siedziała ciągle w jednym pokoju. Tak było przez 3 dni, po 3 dniach zostałam sama w domu z małym dzieckiem i dwoma psami, nie miałam czasu żeby wszystkich "niańczyć" dlatego postanowiłam zostawić psy same sobie. po 3 dniach spały już razem na posłaniu u starszej suki.
www.2karma.pl - Karmy dla psa i kota. Akcesoria.

Dołączona grafika

catelus

catelus
  • Użytkownik
  • 6 postów
Miałam podobną sytuację z dwiema suczkami jakiś czas temu - owczarek niemiecki i mieszaniec, mieszanka była nowa. Spotkanie też na neutralnym gruncie, w porządku, ale w domu dominacja owczarka. Przez pierwsze 2 dni nosiła kaganiec, bo agresji było zbyt dużo podskórnej wyczuwalnej i baliśmy się o drugą suczkę, ale poza kagańcem pozwoliliśmy im załatwić sprawy między sobą. Pierwsza zaprowadziła porządek, pokazała młodej miejsce w szeregu, młodsza zaakceptowała sprawy i można było zdjąć kaganiec, od tej pory spały razem :) zapraszam przy okazji na www.myzoo.pl - nowa społeczność, ale z potencjałem, można się umawiać chociażby na wspólne spacery z psami :)

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Nie zawsze takie pozostawienie spraw samym sobie jest dobrym rozwiązaniem,czasem może zakończyć się nawet tragicznie. Nic dziwnego że owczarek dominował bo by przecież na swoim terenie i nie akceptował innego psa,a już tm bardziej młodszego.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

konter

konter
  • Użytkownik
  • 10 postów
poza tym to w końcu owczarek :D wracając do tematu, ciężko jest rozwiązać taką sytuację, nie mamy możliwości kazać psu dzielić się domem czy mieszkaniem, muszą się po prostu dogadać, zamykanie w dwóch oddzielnych pokojach też jest w miare spoko, ale nie każdy nowy pies na to dobrze reaguje ;/

ojeja

ojeja
  • Użytkownik
  • 60 postów
dobrze jest jeśli ktoś decyduje sie na drugiego psa wziąć psa przeciwnej płci i młodszego niż rezydent. Wówczas psy prędzej się dogadają ze sobą niż tej samej płci

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Zdecydowanie tak i ten młodszy pies już z góry będzie uległy wobec starszego,tym bardziej przeciwnej płci,wiec faktycznie jest to jakieś wyjście z sytuacji. To tak na przyszłość dla Użytkowniów którzy również planuja mieć dwa psy. Daj znać jak w chwili obecnej wygląda sytaucja.

Dołączona grafika

kiniia88

kiniia88
  • Użytkownik
  • 5 postów
Ja mam dwa psy w domu, kazdy z nich ma oddzielne pomieszczenia do spania, oddzielnie jedzą, dla nas jest to straszne utrapienie,ale niestety psy nie mogą przebywać razem w jednym pomieszczeniu

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
W takim razie faktycznie sytaucja nie przedstawia się ciekawie,a możesz napisać w jakim wieku są psy oraz jaka rasa? Może jeżeli ustaimy te szczegóły to łatwiej będzie nam pomóc,doradzić:)

Dołączona grafika

annecckka29

annecckka29
  • Użytkownik
  • 19 postów
sytuacja nie ciekawia ale da się z niej wyjść !

medik

medik
  • Użytkownik
  • 4 postów
Bez szczegółów ciężko coś doradzić

kokoko12345

kokoko12345
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądOpole
Też mam dwie suczki ale tej samej rasy i czasami też mają agresje do ciebie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0