Skocz do zawartości

Dołączona grafika

Kleszcze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

pieskowo_pl

pieskowo_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • 0 postów
Wszystkim właścicielom piesków przypominamy, że zbliżamy się do miesięcy (sierpień, wrzesień, październik) w których aktywność oraz intensywność kleszczy jest największa.

Dołączona grafika

Pieskowo.pl oferuje krople przeciw kleszczom światowego producenta nr 1 na rynku
FRONTLINE

Nie czekaj - zabezpiecz swojego pupila !!!

Krople już od 16,99 zł/1 szt.

Dołączona grafika

http://pieskowo.pl/p...tline/54/1/phot

Pozdrawiamy i zapraszamy do zakupów :)
Wyselekcjonowane produkty dla psów w atrakcyjnych cenach. Polecamy designerskie legowisko dla psa, oryginalne szelki dla psa, rozmaite akcesoria dla psów oraz karmy dla psów segmentu superpremium.

Misza1234

Misza1234

Użytkownik

• Użytkownik
  • 0 postów
No właśnie ! Kleszcze to zmora psów. Znalazłam artykuł który Wam pomoże odnośnie tych nielubianych insektów. http://www.naszezoo....zmora-psow.html. Poleacm Frontline
Kocham psy te duże i małe... niezależnie czy to kundelki czy rasowe..

KiwiZoo_pl

KiwiZoo_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • 35 postów
Bardzo fajny artykuł,można spokojnie poczytać. Na kleszcze również proponuję dużą profilaktykę i sprawdzone preparaty. Większość z nich znajdziecie u nas na www.KiwiZoo.pl

Guest_andorqa_*

Guest_andorqa_*
  • Gość
Używam advantix na moje psy działa najlepiej.

2karma_pl

2karma_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • 49 postów
To racja,kleszcze są zmorą każdego psa a w szczególności tych z dłuższą sierścią. Wówczas bardzo ważna jest wposmniaan profilaktyka oraz dla pewności również wizyta u weterynarza. Na naszej stronie znajdziecie przydatne środki i preparaty przeciwko kleszczom i nie tylko,zapraszam.
www.2karma.pl - Karmy dla psa i kota. Akcesoria.

Dołączona grafika

EwaI

EwaI
  • Użytkownik
  • 24 postów

To racja,kleszcze są zmorą każdego psa a w szczególności tych z dłuższą sierścią. Wówczas bardzo ważna jest wposmniaan profilaktyka oraz dla pewności również wizyta u weterynarza. Na naszej stronie znajdziecie przydatne środki i preparaty przeciwko kleszczom i nie tylko,zapraszam.

No właśnie, czasem się zastanawiam czy gdy znajdę kleszcza na moim psie, to powinnam pójść z tym do weterynarza? Brzydzę się tego widoku i jestem szczęśliwa, że faceci w moim domu ekspresowo usuwają intruza z ciała psiaka ale nie idziemy z tym do psiego lekarza. Czy coś mu grozi? Słyszałam, że dla psów kleszcze nie są takie niebezpieczne jak dla ludzi, więc nie ma co panikować. Ale może to nie jest prawda?

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Jeżeli kleszcz zostanie całkowicie usunięty i nie pozostania zadna z jego części w ciele psa,to raczej nie ma się czego obawiać,chociaż jak wiemy przenoszą one różne choroy,więc tak dla świętego spokoju można udać się zpsem na profilaktyczne badania kontrolne do weterynarza.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

Łonda

Łonda
  • Użytkownik
  • 68 postów
Najczęstsze choroby przenoszone przez kleszcze to babeszjoza i borelioza, ja udałałabym się do weterynarza gdybym znalazła kleszcza na ciele psa, lepiej chuchać na zimne, choć borelioza daje objawy po kilku miesiącach. Trzeba poobserwować zwierzaka, czy nie zachowuje się inaczej.Druga sprawa to prawidłowe usunięcie kleszcza , tak jak napisał petservice.pl a nie każdy wie jak.

Petservice.pl

Petservice.pl
  • Użytkownik
  • 148 postów
Zgadza się,ktera zw gre wchodzi jedynie obserwacja pupila czy nie zauważysz czegoś co mogłoby niepokoić,a poza tym jeżeli masz wątpliwosci to wizyta u weterynarza z całą pewnością nie zaszkodzi i przynajmniej będziesz wiedzieć czy nie złapał choroby,pisałem o tym w powyższym poście. Daj znać czy w chwili obecnej wszystko jest w porządku.
Petservice.pl - karmy Nutram.

Dołączona grafika

giczam

giczam
  • Użytkownik
  • 4 postów
Trzeba uważać, bo z kleszczami nie ma żartów. Mogą zarazić naszych pupili poważnymi chorobami.

anneli

anneli
  • Użytkownik
  • 7 postów
Mój pies ma po kleszczu taką zmianę - taki bąbel. Pojawił się kilka miesięcy po wyjęciu kleszcza, ale teraz nie chce zniknąć. Weterynarz powiedział, żeby nic z tym nie robić...

monikacicha

monikacicha
  • Użytkownik
  • 10 postów

Masakra :( Kleszcze od kilku sezonów to jakaś plaga po prostu. O ile mi się udało na szczęście uchronić przed ukąszeniem, o tyle moja psinka co roku niestety trafia na dwa lub trzy. Zawsze stosowałam krople, ale chyba teraz z tego z rezygnuję i kupię obroża foresto bo wielu właścicieli chwali, no i działają przez kilka miesięcy. A tak na prawdę mój wet mówi, że kleszcze pojawiają się jak już jest 0 stopni, więc taka ochrona na długo na pewno się przyda

D.Ola94

D.Ola94
  • Użytkownik
  • 18 postów

My zazwyczaj stosujemy te krople na kark + obrożę (taką) i nie mamy problemów z kleszczami. Za to u naszego kota znaleźliśmy jednego, wyciągnęliśmy i wysłaliśmy do badań. Kot póki co zdrowy, ale i tak się człowiek martwi. 

dejzi

dejzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Najbardziej czego nie lubię to właśnie kleszcze, często spaceruje z psiakami po łąkach czy lasach. Czy istnieje rzeczywiście coś dobrego na te paskudne kleszcze? Próbowałam wielu sposób ale nadal zdarza się, że muszę wyciągać kleszcza z psiaka lub widze jak chodzi po sierści.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników